Прямой эфир

Пломбування та встановлення коронок – популярні та дієві методи реставрації пошкоджених зубів

Найпопулярніші способи захистити зуб від подальшого руйнування та продовжити його життя – пломбування та встановлення коронки. Кожен метод лікування має показання, тому варто зупинитися на них детальніше.

Якісна пломба – захист зуба та відновлення його функцій

Пломбування зубів – це технологія прямої реставрації, що виконується безпосередньо в ротовій порожнині пацієнта за допомогою спеціальних пломбувальних матеріалів. Це ефективний спосіб відновлення цілісності зубної одиниці, її жувальних функцій, а також естетичного вигляду коронки. Встановлення пломби ефективне, коли пошкоджена ⅓ зуба. Це можуть бути невеликі дірки, відколи емалі тощо.

Пломбування зубів

Показання до проведення пломбування:

  • механічне пошкодження коронки без травмування кореневої частини;
  • каріозне ураження (зазвичай на початковій чи середній стадії);
  • руйнування емалі через удари, вплив кислот тощо.

Вибір пломбувального матеріалу залежить від причини руйнування зуба, віку пацієнта, обсягу пошкоджених тканин, функціональних та естетичних вимог до готової пломби. Відповідно, пломбування може проводитися композитними, фотополімерними, склоіномерними матеріалами чи компомерами (комбінація полімерів і склоіномерів).

Встановлення коронок – можливість запобігти видаленню ураженого зуба

Якщо одиниця зруйнована на 50-70% або швидко розсипається, попри багаторазове пломбування, то кращим способом відновлення її анатомії буде встановлення штучної коронки. Коронки на зуби належать до категорії незнімних протезів. Вони мають форму своєрідного ковпачка, що одягається на попередньо підготовлену частину натуральної коронки та кріпиться за допомогою стоматологічного цементу. Протез виготовляється за зліпком зуба пацієнта, тому на 100% імітує його форму, розмір і колір емалі.

Коронки на зуби

Показання до встановлення зубної коронки:

  • ураження карієсом (середнє, глибоке) з руйнуванням від 50% коронки зуба;
  • виражені естетичні дефекти одиниці (кривизна, неправильна форма тощо);
  • пожовтіння, тьмяність, плями на емалі, що не піддаються відбілюванню;
  • встановлення мосту, що кріпиться за допомогою коронок;
  • травма з переломом зуба на дві частини;
  • патологічне стирання зубної емалі;
  • великі тріщини та відколи.

Також штучні коронки встановлюються після імплантації. Вони кріпляться до титанового штифта за допомогою спеціальної перехідної конструкції – абатмента. Залежно від вимог до міцності, естетики та вартості протеза встановлюються керамічні, цирконієві, металокерамічні чи композитні коронки. Також вони можуть бути пластиковими, але тільки як тимчасова протезувальна конструкція.

Щоб дізнатися більше про послугу пломбування чи встановлення коронки та обрати оптимальний варіант відновлення зуба у вашому випадку, запишіться на консультацію до професійного та уважного стоматолога клініки Ukrainian Dentist Club.